אודות אסם

אסם UK

 

 

 

אסם UK היא נכון להיום, החברה המובילה ביבוא והפצת מזון כשר, ואחת החברות המובילות בשיווק והפצת מוצרים אתניים ומיוחדים באיים הבריטיים.
 

 

כבר בתחילת שנות החמישים נענתה אסם לדרישת הקהילה היהודית לספק להם מגוון מוצרים כשרים וטעימים והחלה לייצא את תוצרתה לאנגליה. בשנת 1959, במהלך שדרש הרבה חזון, תעוזה ואולי אפילו חוצפה ישראלית, הקימה אסם את אסם (לונדון) בע"מ (שם אשר שונה במהלך השנים ל- OSEM UK), כסניף אנגלי לקבוצת האם הישראלית. הסניף האנגלי החל לייבא ולהפיץ באיים הבריטיים את מוצרי החברה הפופולאריים דאז: אטריות, מרקים, ובהמשך גם חטיפים ומוצרי מאפה. במשך השנים הוסיפה החברה למגוון מוצריה גם מוצרים של יצרנים ישראליים ואירופאים אחרים.

 

כשרות לכולם

במקביל לפעילותה בשוק הכשר מצאה החברה דרכים ללבם ולקיבתם של צרכנים שהקשר בינם לבין ישראל אינו אלא מקרי בלבד: OSEM UK יצרה עם השנים קשרים מיוחדים עם קנייני הרשתות המובילות בבריטניה, ביניהן Marks&Spencer, Tesco, Sainsburry ו Morrison-. כחברה המחויבת לסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות, הצליחה אסם לפתח ולמכור מוצרים ייחודיים לרשתות אלו, אשר שווקו תחת המותגים שלהן. בנוסף לכך התמחתה החברה בשווקים מיוחדים כגון: מוצרים ללא גלוטן, מוצרים דלי קלוריות ועוד.

 

כניסתה של נסטלה לתמונה

בעקבות כניסתה של נסטלה לאסם, והודות להתמחותה של OSEM UK בשוק האתני, קיבלה החברה גם את הזכות לייבא ולהפיץ את מוצרי נסטלה האתניים (סדרת מוצרי מאגי) בקהילות ההודיות – סיניות – קאריביות – מוסלמיות של בריטניה.
בין השנים 1995 עד 2000 רכשה OSEM UK ארבע חברות קטנות, שתיים מהן שהתמחו במוצרים קפואים ומצוננים בשוק הכשר ושתי חברות נוספות בשוק האתני. בכך חיזקה החברה את מעמדה ואת כוחה הן בשוק הכשר והן בשוק האתני.
 

OSEM UK מעסיקה צוות גדול ומקצועי של אנשי שיווק, מכירות, אחסנה והפצה, העושים ימים כלילות לחיזוק הקשר עם לקוחותיה.
ל- OSEM UK צי של משאיות ושני מרכזי הפצה הכוללים מחסנים יבשים, מקוררים וקפואים – האחד בצפון לונדון והשני בקרבת העיר מנצ'סטר בצפון אנגליה. בנוסף לכך מעסיקה החברה שני קבלני משנה גדולים להפצה לרשתות: אחד ל- Marks&Spencer והשני לשאר הרשתות הגדולות.