אודות אסם

טבעול

לתת את הכל

טבעול, שהחלה דרכה ב-1985 ע"י אנשי קיבוץ לוחמי הגטאות, היא היום החברה המובילה בעולם בפיתוח, בייצור ובשיווק של מוצרי מזון מוכנים מן הצומח. חברת טבעול מציעה לצרכנים מגוון רחב של מוצרי מזון מן הצומח טעימים ומזינים, המאפשרים הכנה ידידותית, מהירה ונוחה, ומשתלבים בתפריט יומי מאוזן ובריא.
לטבעול מגוון של מאות מוצרים המשווקים בישראל ובאירופה, המיוצרים במפעלי החברה בישראל ובצ'כיה תוך עמידה בתקנים וקיום מנגנוני בקרה קפדניים ומחויבות לשמירה על איכות הסביבה.

 

מורשת

חברת טבעול נוסדה בשנת 1985 על ידי אנשי קיבוץ לוחמי הגטאות.
קיבוץ לוחמי הגטאות נוסד באפריל 1949 על גבעה הצופה על עמק עכו ועל כביש החוף המחבר בין עכו לנהרייה. המייסדים, כולם ניצולי שואה, שרידי המורדים בגטו וארשה, לוחמי היחידות הפרטיזניות ביערות, אסירי מחנות ריכוז, אלו שהסתתרו תחת זהות שאולה, ואלו שברחו אל הצבא האדום. עם עלייתם לארץ ישראל ייסדו קיבוץ לזכר לוחמי הגטאות ולזכר בני משפחותיהם שנספו בשואה. את חברת טבעול ייסדו גזי קפלן ז"ל , חבר קיבוץ לוחמי הגטאות ומי שכיהן כמנכ"ל הראשון של טבעול וכמנכ"ל אסם עד לפטירתו בטרם עת ביוני 2012, וד"ר מיכה שמר ז"ל, ממציא ומפתח הטכנולוגיה של טבעול מיום הקמתה ועד לפטירתו בטרם עת במאי 2007.

 

טכנולוגיה פורצת דרך
 

עם היווסדה של טבעול, בשנת 1985, הגיעה בשורה חדשה, המהווה פריצת דרך עולמית. בפעם הראשונה יכלו הצרכנים ליהנות ממוצרי מזון מוכנים מן הצומח בטעם ובאיכות מעולים המחקים נאמנה את חוויית האכילה של בשר. מאז ועד היום, שוקדת טבעול להרחיב את המגוון ולהציע מוצרים מבוססי ירקות וקטניות בטעמים מתחדשים. טבעול פיתחה מאות מוצרים, ורשמה מספר שיא של פטנטים עולמיים בתחום המזון.
 

אבני הדרך של ההצלחה

גזי קפלן ז"ל, חבר קיבוץ לוחמי הגטאות, המנכ"ל הראשון של טבעול וד"ר מיכה שמר ז”ל, טכנולוג מזון במקצועו, פיתחו טכנולוגיה חדשנית, המאפשרת ליצור תחליפי בשר טעימים ואיכותיים מן הצומח. בשנת 1985 הם הקימו את מפעל טבעול, ואת מעבדת הפיתוח הראשונה בחרו למקם בסנדלרייה של הקיבוץ, שעברה הסבה. קפלן ושמר נחשבים מחלוצי המגמה העולמית להפחתת צריכת הבשר.

1985 השקת השניצל המוכן הראשון
אנשי טבעול ערכו מחקר שוק רחב היקף שבחן את העדפות הצרכנים, ונמצא, כי השניצל הוא מוצר המזון הבשרי האהוב ביותר על הישראלים. לכן המוצר הראשון שיצא ממפעל טבעול היה שניצל מן הצומח, דמוי-בשר, בטעם ובמרקם בשריים.
למעשה, השניצל הצמחי של טבעול היה השניצל המוכן הראשון שהוצע לצרכנים בישראל!


1993 השקת שניצל תירס, השניצל הנמכר ביותר בישראל.
אנשי השיווק של טבעול זיהו את רצונם של הצרכנים להגדיל את כמות הירקות בתפריט היומי, ובהתאם פותח שניצל התירס. שניצל התירס הוא החלוץ בסדרת שניצלי ירקות, השומר על מעמדו עד היום כשניצל הנמכר ביותר בישראל!

1995 אסם רוכשת 50% מטבעול
ענקית המזון אסם הביעה אמון בטבעול, רכשה 50% ממנה, והקימה את קבוצת טבעול בתוך אסם. במשך השנים הגדילה אסם-נסטלה את האחזקות בטבעול, וכיום אסם-נסטלה מחזיקה 58% מטבעול, וקיבוץ לוחמי הגטאות מחזיק 42%.

1997השקת סדרת הארוחות המוכנות מן הצומח
השקה של סדרת ארוחות מוכנות מן הצומח, כאשר כל מנה היא ארוחה שלמה, מקור מצוין לחלבון מלא ולפחמימות מורכבות, מכילה את כל אבות המזון, ויטמינים ומינרלים חיוניים, קלה ומהירה להכנה. השקת הסדרה זכתה להצלחה מיידית.

1998הכרה עולמית בטכנולוגיה פורצת הדרך של טבעול
טבעול פיתחה שיטה ייחודית לעיבוד חלבון סיבי מהצומח, FVP, המאפשרת לייצר מוצר מהפכני, בעל מרקם סיבי, המחקה באופן מושלם את הטעם והמרקם של נתחי בשר ועוף אמיתיים. השיטה נרשמה כפטנט וזכתה להכרה עולמית כ"פריצת הדרך הגדולה ביותר בתעשיית המזון בעשור האחרון".

2002השקת מעדני ירקות עם נגיעות גבינה
השקת מעדני הירקות עם נגיעות גבינה, שילוב מענג של ירקות עם גבינה במעדנים בריאים, קלים להכנה, מעודנים ואיכותיים ובטעמים מעולים ומגוונים.
ההשקה זכתה בפרס תחרות הפרסום והשיווק האפקטיבי (אפ"י) לשנת 2004.

2004השקת שניצל תירס לייט
השקת שניצל תירס לייט - שניצל תירס עשיר בסיבים תזונתיים, המכיל פחות מ-100 קלוריות ליחידה.

2005השקת מוצרי חזה בגריל מן הצומח
כמענה לדרישה הגוברת בקרב הצרכנים למוצרי לייט, פיתחו בטבעול טכנולוגיה ייחודית לייצור חזה בגריל בטעם ובמראה טבעיים ובמרקם עסיסי, המכיל כ-100 קלוריות ליחידה ו-5% שומן, ומהווה מנה עיקרית בריאה, טעימה ומשביעה.

2007השקת שניצל דק מן הצומח
השקת הדור החדש של מוצרי טבעול בטכנולוגיה פורצת דרך. לראשונה הוצע לצרכנים שניצל דק, גדול ופריך בדיוק במידה הנכונה, במראה ובטעם של שניצל ביתי.

2010השקת סדרת טבעול מהמטבח הגלילי עם השף ארז קומרובסקי
בשנים האחרונות חלו מספר תמורות בחוויית האכילה של הצרכנים הישראליים. טעמם התפתח וכיום הם מצפים לחוויה קולינארית גם בבית בצורה נוחה וקלה. במקביל, הצרכנים מחפשים ערך מוסף ברמה התזונתית ואיכות בלתי מתפשרת על חומרי הגלם. כמו כן, התעוררה גם הכמיהה להתחבר לטבע ולאדמה ולחזור לפשטות שבדברים. סדרת "טבעול מהמטבח הגלילי" מפגישה את הצרכנים עם חוויה מלאה שמספקת את כל אלו ומשלבת בין ציפייה לאוכל טוב ופשוט, בישול אזורי ושאיפה לחיבור לטבע ולאדמה.
הסדרה מגדירה מחדש את קטגוריית האוכל המוכן ומגישה לצרכן חוויה של קולינאריה מהטבע, ממטבחו של השף הגלילי ארז קומרובסקי, המאופיין בניחוחות רעננים, טעמים מקוריים ועשבי תיבול טריים. לראשונה בקטגוריה, טבעול מציעה מוצרים המכילים רכיבים ייחודיים כמו עדשים כתומות ושחורות, פולי אדממה, גרעיני חמנייה ועשבי תיבול טריים.

 

לאתר טבעול          לעמוד טבעול בפייסבוק 

ח