אודות אסם

מפעל שדרות

מפעל אסם שדרות, הוקם בשנת 1979 באזור התעשייה הצפוני של העיר, כמפעל לייצור פסטה וופלים בבעלות חברת פרומין. בשנת 1981 פיתחה אסם את המפעל והרחיבה את פעילותו לאחר רכישתו על ידה.
מרבית עובדי המפעל הם תושבי האזור והדבר עולה בקנה אחד עם שאיפתה של אסם לתרום להגדלת מקורות התעסוקה באזורי פריפריה.
מפעל אסם שדרות, מהווה את העוגן הדרומי במערך הייצור הארצי של אסם. מה שהחל בראשית שנות השמונים כמפעל לייצור פסטה, צמח והתפתח למפעל מתקדם ועתיר פעילויות מגוונות.

 

התפתחות המפעל:

1986  הוקמה המחלקה לייצור ואריזת מרקים.
1989  נחנך במפעל קו הביסלי הראשון.
1995  הוקם המפעל לזיכוך שמן.
2000  הושק בתחומי המפעל קו ייצור מתקדם לצ'יפס איכותי הנמכר תחת המותג "צ'יפסי ".
2002  הועברו למפעל קווי היצור של מפעל בני-ברק שהיה מפעל האם ונסגר. באותה שנה הוקם במתחם המפעל,
           מרכז מחקר ופיתוח עולמי לחטיפים ע"י נסטלה.
2005  נחנך קו לייצור חטיפים בטכנולוגיית האקסטרוזיה.
2008  הוקמה מחלקת הקולינריה הרטובה שקלטה את המוצרים וחלק מקווי הייצור של מפעל הרטבים שהיה באתר                      פ"ת ונסגר.

במפעל אסם שדרות שלוש מחלקות מרכזיות: 
מחלקת החטיפים: בה מיוצרים חטיפים מלוחים בינהם: ביסלי, דובונים, אפרופו וצ'יפסי. סך הכל מדובר בכ - 170 מוצרים מוגמרים.
מחלקה קולינרית יבשה: בה מיוצרים פתיתים אפויים, שקדי מרק ומרקים שונים ובהם מרקי תיבול, מרקים מהירי הכנה, מרקי בישול ומרקי בשר, וכן תבשילים, מנה חמה, רטבים יבשים, קמח תופח, שוקו נסקוויק, קצפות, פודינג וג'לי.
מחלקת הקולינריה: בה מיוצרים קטשופ, רוטב סויה סיני, רוטב אלך האיים, חרדל ומגוון רחב של רטבים באריזות ביתיותת מוסדיות ואישיות .

בנוסף להקפדה על סטנדרטים גבוהים בייצור, מקפידים בשדרות גם על חזות המפעל המטופח. מזה כעשרים וחמש שנה זוכה המפעל, מדי שנה, בחמישה כוכבי יופי - הציון הגבוה ביותר המוענק במסגרת תחרות ארץ ישראל יפה.
אחריות חברתית הינה ערך עליון במפעל שדרות ובנוסף על קשרים הדוקים והתרומה לקהילה המקומית , מקיים מפעל שדרות שיתוף פעולה הדוק עם מפעל שיקומי בבאר-שבע המנוהל ע"י עמותת "יחד".