מידע עסקי

הסביבה העסקית של אסם

אסם השקעות בע"מ הינה חברת האם המאגדת בתוכה את קבוצת חברות אסם. הקבוצה מתמקדת ביצור ושיווק מזון בלבד ונמנית עם יצרני ומשווקי המזון הגדולים בישראל ופועלת בתחומי החטיפים, מרקים, מוצרי מאפה, פסטה, רטבים, עוגות מוכנות, שוקולד, דגני בוקר, תרכיזים, אבקות מתוקות, קפה, שימורים, מוצרי בשר ותחליפי בשר קפואים, סלטים ומוצרי בשר מצוננים, גלידות ועוד.
למוצרי הקבוצה קיימת תחרות מתמדת של מוצרים אחרים מתוצרת מקומית, ולחלקם אף מיבוא.
במרבית התחומים התחרות הינה עם מספר יצרנים מקומיים גדולים, בעוד שבדברי מאפה לדוגמה, קיימת תחרות גם עם מספר רב של יצרנים קטנים ובינוניים. חלק ממוצרי הקבוצה מושפע מעונתיות במכירות.
מחירי מוצרי הפסטה מיצור הקבוצה נתונים בפיקוח מחירים על-פי חוק יציבות מחירים במצרכים ובשירותים (הוראת שעה) תשמ"ו - 1985.
הקבוצה מייצרת למעלה מ- 1,000 פריטי מזון שונים המיוצרים כיום בעשרה אתרי יצור הפזורים ברחבי הארץ ומשווקים באמצעות מרכזי הפצה אזוריים, כמו כן מייצאת הקבוצה לארצות שונות, בעיקר לאירופה.


שיתוף פעולה אסטרטגי עם נסטלה

לחברה הסכמים בלעדיים לשיתוף פעולה עם קבוצת נסטלה, שוויץ, על הפצת מוצרי נסטלה בישראל באופן בלעדי על ידי מערכות השיווק והמכירה של אסם וכן הוסכם על אפשרות ליצור מוצרי נסטלה בישראל. כמו כן מקבלת אסם סיוע טכני בנושא מחקר ופיתוח וזכויות שימוש נרחבות בידע של נסטלה לשימושה של הקבוצה.
בתאריך ה- 22 במאי 2001 אישרה אסיפת בעלי המניות את עדכון ההסכמים בצורה המשפרת את תנאי הסחר של אסם מול נסטלה ומאפשרת שקיפות מחירים מלאה מול חברות נסטלה בעולם. טרם הושלמה החתימה על כל ההסכמים.
נסטלה הינה בעלת המניות הגדולה באסם, ברשותה כ % 59 מהבעלות בחברה.