נסטלה פרופשיונל

חטיבת אסם נסטלה פרופשיונל

אסם הקימה את חטיבת אסם נסטלה פרופשיונל מתוך הכרה אסטרטגית בחשיבותו של שוק המזון המקצועי, ומתוך שאיפה לתת מענה מקצועי ושלם לצרכיו הייחודיים, השונים מצרכיה של עקרת הבית.

הקמת אסם נסטלה פרופשיונל היא נגזרת של המגמה העולמית של התגברות מגמת האכילה מחוץ לבית. יותר ויותר ארוחות נאכלות היום במסגרת העבודה, יום הלימודים, או בעת בילוי במסעדה.


אסם נסטלה פרופשיונל מתמחה במתן פתרון ללקוחות השוק המקצועי: לקוחות שהבישול והכנת המזון הוא המקצוע שלהם, דוגמת חברות קייטרינג, בתי מלון, אולמות אירועים, מסעדות, בתי אבות, פנימיות, קיבוצים וכדומה.
החטיבה מציעה ללקוחותיה סל מוצרים רחב של החברות המובילות בישראל, הנותן פתרונות לכל חלקי הארוחה: אסם, טבעול, עוף טוב, צבר, מילוטל ותפוגן. כמתמחים בשוק המקצועי פעלה החטיבה בכל חברה לפיתוח מוצרים ייעודיים, אשר מיוצרים במיוחד על-פי צרכי המטבח המקצועי.

 

לאתר אסם נסטלה פרופשיונל

 

אתם השותפים שלנו

אנו רואים עצמנו כשותף המקצועי של לקוחותינו, ומשתדלים לתמוך בהם באמצעות הידע והניסיון המקצועי של אסם ונסטלה על מנת לעזור להם לקדם את עסקיהם. תמיכה זו כוללת תמיכה קולינרית וליווי מקצועי על-ידי השפים המנוסים של נסטלה פרופשיונל, חוברות הדרכה העוסקות בהיבטים שונים של ניהול העסק, כנסים מקצועיים ועוד.


אסטרטגיית השותף המקצועי באה לידי ביטוי בשלושה היבטים:

 

שירות מתמחה

שוק המזון המקצועי כולל פעילות רחבת היקף ומגוונת הנסבה כולה סביב מטבחים המתמחים בבישול והגשת מזון באופן מקצועי.

 

פיתוח מוצרים ייעודיים לשוק המקצועי

אסם נסטלה פרופשיונל מציעה ללקוחות השוק המקצועי גם מוצרים אשר פותחו במיוחד מתוך ראיית והבנת צרכי שוק זה.

 

ערכים מוספים ללקוח

בבניית מערכת היחסים עם לקוחות השוק המקצועי, רואים עצמם נציגי חטיבת אסם נסטלה פרופשיונל שותפים מקצועיים המעניקים ערך מוסף רב להתקשרות של הלקוח עם החטיבה.