תזונה

מאמרים לקהל המקצועי

קבוצת אסם מפרסמת מגזינים ומאמרים לקהל המקצועי העוסקים בנושאי בריאות ותזונה.
אנו נפרסם בעמוד זה ממיטב מאמרי התזונאים של קבוצת אסם המיועדים לקהל המקצועי, וכן את רשימת המגזינים שהתפרסמו בחודשים האחרונים. נוסיף ונעדכן במהדורות חדשות ובמאמרים מעודכנים.
קריאה מהנה.
 


בגיליון זה נברר כיצד מחליטים אילו מזונות לאכול וכיצד ליצור את התזונה המאוזנת והנכונה לבריאותנו ממבחר המזון, מבלי להקריב הנאה מטעם ומגיוון.חוברת זו מעלה לדיון את השפעתה של התזונה על התפתחות המוח, תפקוד המוח, ועיכוב הירידה בתפקוד המוח עם ההזדקנות.כיצד ניתן לצמצם את הסיכון לחלות במחלת הסרטן? בגיליון זה נספק רקע בסיסי וננסה לענות על שאלות הנוגעות בייחוד לעניין התזונה.פצצת הזמן הסוכרתית, על העלייה במספר הסובלים מסכרת וכיצד ניתן להתמודד עם התופעה.


 על חשיבות הדגנים המלאים בתזונתנו ובמניעת מחלת לב כלילית וסרטן.על מגמות המזון, הבריאות, השיווק הדיגיטאלי ועל מגמה חברתית-תרבותית חדשה לשנה הקרובה.ד"ר סיגל אילת - על חשיבות ארוחת הבוקר לבריאותנו ותפקודנו והאם דגני הבוקר הם אכן המלצה טובה לארוחת הבוקר?איילת וינשטיין וד"ר יצחק וינשטיין - על חשיבות הפעילות הגופנית בשמירה על תפקוד תקין של גופנו, כיצד משלבים פעילות גופנית כחלק מאורח החיים.פנינית רוסו-נצר - על תפקידיו השונים של האוכל בחיי האדם מעבר למקור תזונה כצורך פזיולוגי.

 


 על חשיבות הסויה כמספקת האיכותית ביותר לחומצות אמינו חיוניות לגופנו

מן הצומח.

 מאת: ד"ר שרון מאור, דיאטנית קלינית וספורט

סטרס חימצוני או חוסר מאזן בין נוגדי החימצון לגורמים המחמצנים בגוף הוצע לאחרונה כבעל תפקיד מפתח להתפתחות מחלות כרוניות שונות כמו סינדרום מטבולי,
סוכרת type II, מחלות לב וסרטן.הכירו את הסטיביה הוא בשימוש מזה אלפי שנים, בא ישר מן הטבע,
מתוק – מאוד, חסר קלוריות ועכשיו גם בישראל! מדריך קולינרי לאנשי מקצוע, הכולל מאמרים והמלצות לבישול ואפייה. מסייע  לשמור על מתכונים מהבית ולהתאים אותם לצרכים התזונתיים מבלי לפגוע בטעם ובזיכרונות. כמו כן, ניתן למצוא תשובות למגוון שאלות כמו: מהם כלי המטבח שיסייעו בעבודה, כיצד לאחסן נכון את המזון ועוד.החיים ללא גלוטן - מהי דגנת? איך היא מתבטאת ומאובחנת? מהן אסטרטגיות הטיפול הקיימות והעתידיות? על כל אלה ועוד יפורט באוגדן זה, המספק מידע רב וחיוני לכל המטפלים בחולי דגנת.