תזונה

מחלת הצליאק-תסמינים, אבחון וטיפול מוצלח

 

נאוה רוזנפלד, דיאטנית קלינית, מנהלת תחום התזונה, קבוצת אסם


למוקדי השירות לקבלת מידע אודות מוצרים נטולי גלוטן של חברת אסם 


מחלת הצליאק נחשבה פעם למחלה של ילדים קטנים. ילדים שהיו מראים סימנים ברורים של חוסר שגשוג, חוסר עליה במשקל, דלדול שרירים ובטן נפוחה. זו גם הסיבה שבעברית צליאק נקראת כרסת. היום המודעות למחלה גדלה, קיימות בדיקות מדויקות לאבחון, יותר ויותר אנשים מאובחנים, לעיתים בגיל מאוחר יחסית, ולאחר טיפול מתאים באות אל קיצן שנים ארוכות של כאבי בטן ובעיות בריאות שעד אז לא נמצאה הסיבה להם.


מה זה צליאק?

מחלת הצליאק היא תוצאה של רגישות לגלוטן, חלבון הקיים בחלק מהדגנים.
כיום יודעים שהצליאק היא מחלה אוטואימונית, שבה תוקפת מערכת החיסון את רקמות הגוף עצמו. המחלה אינה נגרמת רק מחשיפה לגלוטן ודומיו אלא מצירוף של כמה גורמים ובכללם גנים המגבירים את המועדוּת לחלות ופגמים במבנה המעי הדק.
כאשר חולה צליאק אוכל מזון המכיל גלוטן מערכת החיסון מופעלת כנגד החלבון ומתחיל תהליך דלקתי אשר מביא לפגיעה במעי.
חשיפה מתמשכת של חולי צליאק לגלוטן גורמת דלקת כרונית ונזק לסיסים, מבנים דמויי אצבעות במעי הדק, ולכן הם אינם יכולים לבצע את תפקידם: לפרק מזון ולהעביר חומרים מזינים דרך דופן המעי אל זרם הדם (ומשם לשאר הגוף). כתוצאה מהתהליך הדלקתי שהופעל נפגעת רירית המעי והופכת לשטוחה. השטחה זו של תאים במעי הדק גורמת לירידה בעיכול וספיגת המזון.
המחלה מאופיינת בנזק כרוני לרירית המעי הדק, אך לעיתים מתלווה גם פגיעה במערכות אחרות בגוף.
מרגיע לגלות כי הטיפול היחידי במחלה הוא טיפול תזונתי - הוצאת גלוטן מהדיאטה מביאה להיעלמות הנזק ולריפוי של מערכת העיכול ותפקוד תקין שלה.


מחלה בעלת אלף פרצופים

לצליאק פנים רבות – מגוון תסמינים קליניים, חלקם קשורים למערכת העיכול וחלקם למערכות אחרות בגוף. קיים שוני גדול בין החולים, ישנם הסובלים מתסמין אחד או יותר במערכת העיכול וכאלו הסובלים מתסמינים במערכות אחרות ובמקרים מסוימים אינם סובלים מתסמינים בכלל.


מהם התסמינים?

תסמיני מחלת צליאק קלאסית מופיעים בעיקר בשנות הילדות הראשונות ומאופיינים בכאבי בטן חוזרים, שלשול, צואה בהירה עם ריח חזק, עיכוב בגדילה וההתפתחות, בטן תפוחה, חוסר תאבון, הקאות ועצירות. הסימנים החיצוניים הקלאסיים, כאבי בטן ושלשול כרוני, מופיעים רק כשחלקים גדולים וחיוניים של המעי נהרסים. אם מקטע קטן של המעי אינו פועל, או אם הדלקת מתונה יחסית, התסמינים עשויים להיות דרמטיים פחות או לא טיפוסיים.
תסמינים נוספים מופיעים בד"כ בגיל מאוחר יותר ומאופיינים בקומה נמוכה, איחור בהתפתחות המינית, תת ספיגה, אנמיה, נשירת שיער, פגיעה בשיניים, הפרעה בתפקודי כבד, תופעות נוירולוגיות, תפרחות בעור, אוסטאופורוזיס.
כיום גם ברור שמחלת צליאק מתבטאת במגוון תסמינים הנגרמים מהפרעה מקומית בספיגת מרכיבים תזונתיים דרך המעי. הפרעה בספיגת ברזל למשל, יכולה לגרום לאנמיה, וספיגה לקויה של חומצה פולית יכולה להביא לידי מגוון בעיות נוירולוגיות. המחלה יכולה לגרום לתסמינים כמו אוסטיאופורוזיס, כאבי מפרקים, עייפות כרונית, קומה נמוכה, בעיות עור, אפילפסיה.
רבים מהתסמינים לא טיפוסיים לצליאק ויכולים לנבוע מסיבות אחרות.
חשוב לדעת:
מחלת הצליאק יכולה להופיע גם כמחלה שקטה ללא תסמינים ועם פגיעה במעי או כמחלה חבויה בקרובי משפחה של החולה כאשר יש עדות למחלה בבדיקות דם לעיתים בלי פגיעה במעי. במידה ואצל מישהו מהמשפחה התגלה צליאק, מומלץ לערוך בדיקות גם לשאר בני המשפחה היות וזו מחלה עם מרכיב תורשתי.


איך מאבחנים?

בשנים האחרונות חלה התקדמות רבה בשיטות לאבחון המחלה, אבחון המחלה חייב להיעשות ע"י רופא מומחה ולאחר הבדיקות המתאימות.
אבחנה של המחלה תינתן בהתחשב בכמה גורמים - תסמינים קליניים, בדיקות מעבדה וביופסיה של המעי .לא קיימת בדיקה אחת אשר עליה בלבד ניתן לאשר או לשלול את המחלה.
בהרבה מקרים נוכחות תסמינים היא זו המובילה לתחילת תהליך הבדיקה – הבדיקה הראשונה היא בדיקת דם .
בבדיקת מעבדה מאתרים בדם נוגדנים הנוצרים בדם החולה (נוגדני IgA ו IgG ) הניזון מדיאטה שיש בה גלוטן. נהוג לבצע בדיקה חוזרת אם מתקבלת תוצאה חיובית . במידה והבדיקה חיובית בשנית, עורכים ביופסיה ע"י החדרת צינורית דרך הפה למעי הדק ודגימת המעי. אבחנה של המחלה חייבת לכלול ביופסיה של המעי הדק. הביופסיה מאפשרת לאשר את האבחנה או לשלול אבחנות אחרות עם ביטוי קליני דומה.
בדיקות אלו נחשבות למדויקות ולאחריהן ניתן לקבוע האם האדם סובל מצליאק.


חשוב לדעת:
מועד תחילת הטיפול התזונתי הוא רק לאחר שהושלמו הבדיקות מאחר והוצאת הגלוטן מהתזונה לפני תום האבחון עלולה לשבש את תוצאותיו.


טיפול אחד - תוצאות טובות

הטיפול היעיל במחלה הוא טיפול תזונתי - דיאטה נטולת גלוטן לכל החיים . הקפדה על דיאטה נכונה מביאה להיעלמות הנזק ולריפוי של מערכת העיכול ותפקוד תקין שלה.
בנוסף יש להקפיד על אכילת תפריט מגוון ועשיר העונה על צרכים תזונתיים בריאותיים של החולה. תזונה נכונה, לא רק לרגישים לגלוטן היא תזונה המכילה את כל אבות המזון: פחמימות, חלבונים, שומנים, מינרלים וויטמינים ממקורות מזון בעלי ערך תזונתי גבוה.


דיאטה נטולת גלוטן - לא פשוט אך אפשרי

הדגש הוא על דיאטה נטולת גלוטן ולא דלת גלוטן. כלומר צריך להימנע ככול האפשר מצריכת גלוטן. גלוטן הינו חלבון המורכב מגלוטנין וגליאדין ונמצא בחלבון חיטה, שעורה שיפון ושיבולת שועל. שאר המזונות מותרים לאכילה בתנאי שלא מסתתר בהם גלוטן.


היכן מסתתר הגלוטן ?

מוצרים המכילים חיטה, שעורה, שיפון ושיבולת שועל - סולת, קוסקוס, בורגול, לחם, לחמניות, פיתות, קרקרים, מוצרי מאפה מבצק, פסטה, אטריות, שקדי מרק, דגני בוקר, נבט חיטה, סובין חיטה, כוסמין וכוסמת.
תוספות במזונות מעובדים המכילים חלבונים ועמילנים ממקור צמחי: חלבון חיטה, עמילן חיטה, לתת, הידרוליזט חלבון צמחי, עמילן צמחי, שאור, קמח.
חשוב מאוד ללמוד ולדעת לקרוא את רשימת הרכיבים על כל מוצר מזון ולחפש את הרכיבים הבעייתיים.
קיים דיון מתמשך בספרות העולמית על בטיחות בשימוש בשיבולת שועל בקרב חולי צליאק. שיבולת שועל כנראה אינה מכילה גלוטן, אך קיימת סכנה של זיהום עם חיטה.
כלל זהב: אם לא בטוחים לא אוכלים! אם לא ידוע אם מזון או רכיב כלשהו מכיל גלוטן, יש להימנע מלאכול אותו.
הרבה יותר קל היום להיות חולה צליאק מבעבר. חברות מזון רבות מייצרות מוצרים מיוחדים ללא גלוטן.
בסופר אפשר למצוא מבחר גדול מאד של מוצרים וכך להרכיב תפריט מאוזן וטעים .
חברות המזון מציינות במפורש אם המזון מכיל גלוטן או לא. בכל מקרה עדיף לא לאכול מוצרי מזון שאינם ארוזים ואין עליהם תווית מזון.
בדומה להנחיות לאלרגיה למזון, חשוב לנקוט בבית משנה זהירות בשימוש במוצרים עם גלוטן. אם לא בטוחים לא אוכלים.
מאכלים רבים הכשרים לפסח הם נטולי גלוטן, בתנאי שאינם מכילים קמח מצות. לכן כדאי להצטייד בתקופה זו במגוון מוצרים: אטריות, קמח, עוגיות ואבקות מרק.


ידע שווה בריאות

במחלת הצליאק, בעיקר כשמדובר בילדים ומתבגרים, יש צורך בהדרכה ומעקב של דיאטנית קלינית והשגחה רפואית. חשוב שכל חולה צליאק (ילד או מבוגר) ימצא במעקב רפואי סדיר.
ישנן עדויות שאכילת גלוטן מגבירה אצל חולי הצליאק לסיבוכים רבים חלקם חמורים ביותר .


חולי צליאק בישראל

אין נתונים מדויקים לגבי מספר חולי הצליאק המאובחנים בישראל. לפי הספרות, שכיחות המחלה הינה אחוז מהאוכלוסיה, אולם ההערכות הן, כי מספר החולים המאובחנים בישראל הוא בין 20,000-15,000.
חולי צליאק מוזמנים לקבל מידע מקיף בעמותת צליאק ישראל אשר פועלת רבות למען חולי הצליאק. העמותה הוציאה חוברת מזונות מפורטת ומדויקת הכוללת תרופות ותוספי מזון המכילים או נקיים מגלוטן ומתעדכנת מידי שנה.


לראות את חצי הכוס המלאה

רשימת המזונות שמותר לחולי צליאק לאכול:
פחמימות:
תפוחי אדמה, בטטה, תירס, אורז, קינואה. לחם, פסטות, אטריות וחטיפים מהדגנים המותרים: אורז, תירס, סויה, חומוס ושעועית.
(קמח על בסיס עמילן תירס, עמילן תפוחי אדמה, קמח אורז מלא, קמח חומוס, קמח סויה).
ירקות ופירות טריים:
כל הפירות והירקות טריים קפואים מיובשים ומשומרים. כל עוד לא הוספה להם תוספת. בירקות ופירות שעברו עיבוד כלשהו לקרוא תווית מזון ולחפש גלוטן נסתר .
קטניות:
חומוס, שעועית, עדשים, פול וסויה.
בשר, עוף, הודו, דגים:
בשר עוף ודגים טריים או קפואים, לא מעובדים. במידה וקונים מוצרים מעובדים חובה לבדוק את התוויות למנוע נוכחות גלוטן.
חלב ומוצריו:
ברוב המוצרים אין גלוטן: חלב, גבינות, יוגורט ומעדני חלב.
חשוב: בחלק ממעדני החלב והיוגורט יכולות להיות תוספות המכילות גלוטן. יש לבדוק את התווית.
גרעינים ואגוזים:
מותרים לאכילה אולם לעיתים בתהליך הקלייה נעשה שימוש בקמחים או שיש זיהום בגלוטן לכן מומלץ לקנות לא קלויים עם אישור יצרן ללא גלוטן ולקלות בבית.
ממתקים וחטיפים ללא גלוטן:
קיים מבחר עשיר בחנויות.
מוצרי מזון מעובדים מכל קבוצות המזון:
מותרים אלו שמצוין עליהם במפורש שאינם מכילים גלוטן. במידה וקונים מוצרים מעובדים יש להקפיד לקרוא את רשימת הרכיבים ולזהות גם גלוטן נסתר. שוב, אם יש ספק לגבי רכיב – עדיף לא לצרוך.


מה צופן העתיד ?

בשנים האחרונות חלה התקדמות רבה בידע על המחלה, בשיטות האבחון ובחיפוש אחר שיטות חדשות לטיפול ולשיפור חיי החולים. יתכן ובעתיד ניתן יהיה לפרק את הרכיב הבעייתי (גליאדין) במערכת העיכול ע"י אינזימים חלבוניים. תחום נוסף הפותח צוהר לתקווה – יתכן ויפותחו טיפולים הגורמים "להתרגלות " של מערכת החיסון לגליאדין וכך תופחת התגובה הדלקתית.
כיום האצבע המאשימה במחלה מורה על שלישיית גורמים העומדת בבסיס רוב המחלות האוטואימוניות: חומר המצוי בסביבה והגוף נחשף אליו, נטייה גנטית של מערכת החיסון לתגובת יתר כלפי החומר ומעי חדיר במיוחד.
המידע המובא בכתבה זו אינו מחליף יעוץ תזונתי ע"י דיאטנית קלינית.

 

למידע ולפירוט מוצרים נטולי גלוטן של חברת אסם, אנא פנו למוקדי השירות:

אסם – 1-700-70-76-76
גלידות נסטלה 1-700-50-80-40
צבר 1-700-70-20-72
בית השיטה – 1-700-50-40-65
המרכז לייעוץ תזונתי של מטרנה 1-800-32-33-33