מפעל גבעול – במבה

מפעל גבעול – במבה

מפעל גבעול, הממוקם באזור התעשייה של חולון, הוא אמנם הקטן שבמפעלי אסם, אך מיוצר בו החטיף הוותיק והאהוב מכולם – במבה.

קווי הייצור במפעל מוקדשים כמעט כולם לבמבה, אך במקום מיוצרים גם חטיפי פופקו ובמבה מתוקה. את מפעל הבמבה בחולון אי אפשר להחמיץ – ניחוח הבמבה נישא למרחוק ודמות התינוק של במבה, הניצבת בשערי המפעל, אינה מותירה מקום לספק – כאן מייצרים את החטיף האהוב, המבוקש והטעים ביותר בישראל.

כיצד הכל התחיל?

ההתחלה, בשנת 1963, לא האירה למפעל פנים. הגרסה הראשונית של הבמבה, חטיף תירס גרוס מותפח, הייתה אמורה להיות בעלת ציפוי גבינה ארומטי. אולם הטעם שהיה פופולרי מאוד בארה”ב לא התחבב במיוחד על החך הישראלי. באסם מצאו פתרון והחליפו את ציפוי הגבינה בחמאת בוטנים והשאר – היסטוריה . היסטוריה של טעמים ומרקמים שהפכו חלק בלתי נפרד מזכרונות הילדות של רבים מילדי ישראל והיסטוריה של הצלחה שיווקית מסחררת, אשר נבנתה וטופחה במשך עשרות שנים.

חטיף במבה החל את דרכו בקנטינות השק"ם ובמלחמת ששת הימים כבש את ליבם של החיילים, אשר הביאו אותו הביתה בתום המלחמה והפכו אותו לחטיף לכל המשפחה.

מחלקת הייצור במפעל הינה אוטומטית, עם ארבעה קווי ייצור המייצרים במבה אדומה, פופקו, הבמבה הקלאסית ולעיתים מהדורות מיוחדות ומגוונות כמו במבה לבבות ובמבה בומבה.

תהליך הייצור:

בתהליך הייצור מועברים גריסי התירס למכונה שהופכת אותם לפתיתים נפוחים ולבנים בצורה של במבה באמצעות תהליך מיוחד של לחץ. פתיתים אלה עוברים למיכלי אחסון ומשם לתנור מייבש, שמעניק להם מרקם פריך. טעמו של המוצר מוענק לו בתופי הציפוי. עיקר הציפוי עשוי מחמאת בוטנים והוא מכיל גם ויטמינים המעניקים למוצר ערך תזונתי גבוה. כמובן שכל המרכיבים במוצר הם טבעיים.