קשרי משקיעים

הסביבה העסקית של אסם

קבוצת אסם נוסדה בשנת 1942 ואסם השקעות בע”מ הינה חברת האם המאגדת בתוכה את קבוצת חברות אסם. הקבוצה מייצרת ומשווקת למעלה מ- 2,000 פריטי מזון שונים המיוצרים כיום באחד-עשר אתרי יצור והמשווקים באמצעות מרכז הפצה מרכזי ומספר אתרי שטעון עיקריים. כמו כן מייצאת הקבוצה פריטי מזון שונים לארצות שונות, בעיקר למדינות אירופה ולארה”ב.

אסם נמנית עם החברות המובילות בישראל בענף המזון ומפתחת את עסקיה מתוך מטרה להציע לצרכן בארץ ובחו”ל מגוון רחב של מוצרים ממותגים וברמת איכות גבוהה בכל תחומי המזון שבהן היא פועלת ובכך מבססת את מעמדה המוביל בתחום המזון.

החברה פועלת במגוון תחומים כגון חטיפים, מרקים, מוצרי מאפה מלוחים (כגון קרקרים ולחמית), מוצרי מאפה מתוקים (עוגות ועוגיות), מוצרי מאפה קפואים (בונז’ור), פסטה, רטבים, תבשילים, עזרי אפיה, שקדי מרק, שימורים, ארוחות מוכנות ותחליפי בשר, סלטים, דגני בוקר, חטיפי בריאות, תרכיזים לשתייה, קפה נמס, מוצרי מזון לתינוקות, גלידות, שוקולד, תה קר (Nestea), מזון לבעלי חיים, מוצרים קנויים אחרים ועוד.

שיתוף פעולה אסטרטגי עם נסטלה

לחברה הסכמים בלעדיים לשיתוף פעולה עם קבוצת נסטלה, על הפצת מוצרי נסטלה בישראל על ידי מערכות השיווק והמכירה של אסם וכן על אפשרות לייצור מוצרי נסטלה בישראל. בנוסף, לחברה הסכמים בלעדיים עם קבוצת נסטלה לשימוש בקניין רוחני בידע, סימני מסחר שנסטלה מחזיקה בזכויות בהם. כמו כן מקבלת אסם סיוע טכני בנושא מחקר ופיתוח וזכויות שימוש נרחבות בידע של נסטלה לשימושה של הקבוצה. המדובר, בין השאר, בידע טכני, מדעי, שיווקי, לוגיסטי, מכירתי, ייצורי, מחשובי ופיננסי.

נסטלה הינה בעלת המניות הגדולה באסם עם כ- 63.7% מהבעלות בחברה.