כשרות

כשר גם למהדרין שבמהדריןstamp1
קבוצת אסם, מהווה מופת לשמירה על כשרות על-פי כל דיני ההלכה.
מערך הכשרות של קונצרן המזון המוביל בישראל, בראשותו של הרב יעקב משה חרל”פ, רב הקונצרן מזה כ-13 שנה, מפקח על תהליך הייצור של אלפי מוצרים שונים, במפעלים השונים בארץ וברחבי העולם, ואחראי לתפקוד התקין בנושא כשרות לכל אורך התהליך. מערך זה, הפועל במקצועיות ובדקדקנות, מבטיח כי כל יהודי שומר כשרות, בכל מקום בעולם, יוכל ליהנות ממוצרי אסם-נסטלה ללא כל חשש.

מערך הכשרות של אסם
בין אם מדובר בפיתוח מוצר חדש, בהקמת מפעל חדש או ברכישת קו ייצור, ובין אם מדובר בתהליכי יצור שוטפים, מערך הכשרות של אסם מעורב בכל מהלכיה של החברה הנוגעים לפעילות בארץ ובחו”ל.
מטרתה של אסם היא להיענות לצרכי הכשרות של האוכלוסייה היהודית כולה בארץ ובעולם, ולכן פועלת אסם יד ביד עם מרבית גופי הכשרות. מוצריה השונים של החברה זוכים לפיכך, לאישורי כשרות בהתאם לעניין ולצרכים. המערך מלווה ומייעץ לכל הגופיםstamp2 והיחידות הרלוונטיים, בשורה ארוכה של היבטי כשרות מהותיים: החל מתכנון קווי הייצור ועד לתפעול השוטף של המפעל.

ייעוץ זה כולל התייחסות להפרדת מערכות המייצרות מוצרים חלביים, בשריים ופרווה, אחסון וסימון חומרי הגלם והמוצרים, וכן קביעת נהלי עבודה מתאימים, תואמים לדיני הכשרות ההלכתיים. לכל זאת דואגים אנשי מערך הכשרות של אסם, הנמצאים בכל מפעלי החברה וכמובן במטה.

כשרות כאיכות
אנשי מערך הכשרות מבקרים אצל ספקי חומרי הגלם בחו”ל וכן אצל ספקי המוצרים המוגמרים בחו”ל בודקים ומוודאים שכל תהליך הייצור יהיה מקובל על גופי הכשרות מולם עובדת אסם. בין הגופים הללו נמצאים בד”צ העדה החרדית בירושלים, רבנויות מקומיות, ה- O.U בארה”ב, הרבנות הצבאית והרבנות הראשית לישראל.
הקפדת אסם על דיני הכשרות, שכרה בצידה גם מבחינת התוצאות העסקיות של החברה. מוצרי מזון כשרים נתפסים כיום בכל מקום, ולא רק על-ידי יהודים, כמוצרים איכותיים ובריאים במיוחד, עובדה שתואמת את מגמת מזון הבריאות העולמית.stamp3

עושים פסח באסם
לקראת חג הפסח עוסק מערך הכשרות של אסם בהכשרת קווי ייצור למוצרים כשרים לפסח. לאחר שווידאו כי כל הפעולות הנדרשות נעשו, פועלים אנשי מערך הכשרות על-פי הגישות ההלכתיות השונות.
כך, למשל, מאחר שביחס למאכלים כשרים לפסח ישנן מספר גישות, מקפידה אסם לציין על גבי מוצריה, בפירוט רב, את כל מרכיביהם. בנוסף, כאשר מדובר במוצרים המכילים קטניות – על התווית יצוין במפורש כי המוצר ‘מתאים לאוכלי קטניות בלבד’.