טניה אלטרמן

ותק באסם: שנתיים

תפקידים קודמים: מהנדסת בטיחות מזון באסם יקנעם

הדרך שלי באסם: עם סיום הלימודים חיפשתי להתברג בתעשיית המזון בארץ. לאחר מספר חודשי עבודה בחברת ייעוץ קטנה, הבנתי שהמקום האמיתי שלי הוא בחברה מובילה בשוק הנושאת על דגלה את ערכי האיכות, החדשנות והמצוינות התפעולית. התפטרתי מהעבודה ולאחר חודש התחלתי לעבוד באסם יקנעם, במשרה, אליה הגעתי דרך אתר דורשי עבודה.

חוויות מתהליך הגיוס: תהליך הגיוס היה אינטנסיבי אך יחסית מהיר. תוך חודש עברתי 3 ראיונות עם גורמים שונים, שלב של ממליצים, מבחנים במרכז הערכה, מבחני אמינות ושלב סופי של סגירת תנאים. כל תהליך הגיוס היה מרגש ביותר – כל שלב שעברתי רק גרם לי לרצות יותר ויותר לעבוד באסם, כשהשלב בו בישרו לי שהתקבלתי היה אחד מהרגעים היותר משמחים שחוויתי.

קצת על התפקיד שלי: ניהול האיכות הינו תפקיד מאתגר ביותר הכולל עבודה משותפת עם כל מחלקות המפעל- טכנולוגיה, שיווק, הנדסה ואחזקה, לוגיסטיקה, ייצור ועוד. על מחלקת הבטחת האיכות מוטלת האחריות העליונה בשמירה על בטיחות הצרכנים, וכן בשחרור לשוק של מוצרים איכותיים העומדים בדרישות החוק.

המשמעות של לעבוד באסם היא: מבחינתי, המשמעות של לעבוד באסם היא לקום כל בוקר מתוך ידיעה שאני הולכת ללמוד דברים חדשים ולהתמודד עם אתגרים חדשים. מהבחינה הרחבה יותר – המשמעות מבחינתי היא לקחת חלק בעשייה של חברה המספקת אלפי מקומות תעסוקה באופן ישיר ועקיף, מפתחת את תעשיית המזון של העסקים הקטנים והבינוניים במדינה ומספקת לצרכן הישראלי (והאירופאי, והאמריקאי) מוצרים מעולים – איכותיים ובטיחותיים.

מה גיליתי על אסם שלא ידעתי קודם: גיליתי שאסם כקבוצה מכילה מפעלים רבים ומגוונים דוגמת מטרנה, צבר, בית השיטה.

טיפים לעובדים חדשים/למועמדים: כל מי שרוצה להשתלב בתעשייה המובילה בארץ בתחום המזון, לקבל מנסטלה אינסוף ידע וכלים ברמות הגבוהות ביותר הקיימות, לעבוד בחברה שדוגלת בפיתוח העובדים שלה, להיות חלק ממשפחה שדואגת לרווחת העובדים שלה ומצטיינת כמעסיק חברתי המעורב בקהילה – מקומו הוא איתנו, באסם.